Gürün Meslek Yüksekokulu

TARİHÇE

Gürün Meslek Yüksekokulu, 1994 yılında Cumhuriyet Üniversitesine bağlı olarak Gürün’de açılmıştır. Okulun öğrenci alan ilk programı Su Ürünleri olup öğrenci sayılarındaki azalma nedeniyle program YÖK tarafından yaklaşık 10 yıl önce kapatılmıştır. Gürün Meslek Yüksekokulu bugüne kadar farklı alanlarda 3000’in üzerinde kalifiye ön lisans mezunu vermiştir. Oldukça önemli yerlerde görev yapan çok sayıda mezunumuz bulunmaktadır. Okulumuzda kuruluşundan bugüne sırasıyla Mehmet Ali Akpınar, Sedat Özçelik, Esin Kasapoğlu, Bünyamin Karagözoğlu ve Mustafa Önder okul müdürü olarak görev yapmıştır. 2016 yılından bu yana Hidayet Takcı okul müdürü olarak görev yapmaktadır.

MEVCUT DURUM

BÖLÜM ve PROGRAMLAR

Gürün Meslek Yüksekokulunda şu anda Bilgisayar Teknolojileri bölümüne bağlı Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği programı, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik bölümüne bağlı Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği programı, Finans Bankacılık ve Sigortacılık bölümüne bağlı Bankacılık ve Sigortacılık programı, Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri bölümüne bağlı Aşçılık ve Sosyal Hizmetler bölümüne bağlı Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık programları açık ve öğrenci alır durumdadır.

Ayrıca, Tasarım bölümüne ait İç Mekan Tasarımı programını aktif hale getirme çalışmaları devam etmektedir.

ÖĞRETİM KADROSU

Okulumuzda 18 Öğretim Elemanı görev yapmaktadır. Öğretim elemanlarının bölüm ve programlarına göre dağılımları aşağıda verilmiştir.

Finans, Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü

 1. Öğr. Gör. Bülent KAYAPINAR (Finans, Bankacılık ve Sigortacılık programı)
 2. Öğr. Gör. Hüseyin ÖZÜPEKÇE (Finans, Bankacılık ve Sigortacılık programı)
 3. Öğr. Gör. Nisa ER ÇAKMAKTEPE (Finans, Bankacılık ve Sigortacılık programı)

Bölüm Başkanı: Öğr. Gör. Bülent KAYAPINAR

Bilgisayar Teknolojileri Bölümü

 1. Öğr. Gör. Ahmet ARTUT (Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği)
 2. Öğr. Gör. Nurcan ALPAGONERDİŞ (Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği)

Bölüm Başkanı: Öğr. Gör. Ahmet ARTUT

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü

 1. Öğr. Gör. Engin GÜMÜŞBAŞ (Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği)
 2. Öğr. Gör. Derya ONOCAK (Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği programı)
 3. Öğr. Gör. Murat DURGUN (Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği programı)

Bölüm Başkanı: Öğr. Gör. Engin GÜMÜŞBAŞ

Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü

 1. Öğr. Gör. Özkan GÜRLEYÜK (Aşçılık programı)
 2. Öğr. Gör. Nurullah OKUYAN (Aşçılık programı)
 3. Dr. Öğr. Üyesi Ayla HANÇER (Aşçılık programı)

Bölüm Başkanı: Dr. Öğr. Üyesi Ayla HANÇER

Yönetim ve Organizasyon Bölümü

 1. Öğr. Gör. Mukaddes GÜLER (Yerel Yönetimler programı)
 2. Öğr. Gör. Sefa ONUT (Yerel Yönetimler programı)

Bölüm Başkanı: Öğr. Gör. Mukaddes GÜLER

Tasarım Bölümü

 • Dr. Öğr. Üyesi Mustafa GÖK (Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği programı)
 • Öğr. Gör. Ceren Esra TAŞSETEN (İç Mekan Tasarımı programı)
 • Öğr. Gör. Seda ÖNEMLİBIÇAK (İç Mekan Tasarımı programı)

Bölüm Başkanı: Dr. Öğr. Üyesi Mustafa GÖK

Sosyal Hizmetler Bölümü

 1. Öğr. Gör. Ebru MOĞULKOÇ (Sosyal Hizmetler programı)
 2. Öğr. Gör. Berna Baysal BAKAY (Sosyal Hizmetler programı)

Bölüm Başkanı: Öğr. Gör. Ebru MOĞULKOÇ

ULAŞIM, ALTYAPI VE KONAKLAMA

Yolların kavşak noktasında bulunan okulumuza doğu-batı ve güney-kuzey hattından geçen otobüsler yardımıyla ulaşım sağlamak oldukça kolaydır.

Altyapı anlamında herhangi bir sorunu olmayan okulumuzun görmeye değer yeşil bir kampüsü bulunmaktadır. Dört mevsim farklı güzelliklere sahip bahçemiz ruhu dinlendiren güzelliktedir.

Okulumuzun en önemli avantajı öğrencilerimizin yurt olanaklarıdır. Şu ana kadar okulumuzda barınma sorunu yaşayan öğrencimiz olmamıştır. İsteyen öğrencilerimiz uygun şartlarda şehir merkezinde ev de kiralayabilmektedirler.

YÖNETİM

 • Doç. Dr. Hidayet TAKÇI (Okul Müdürü) (e-mail:htakci@cumhuriyet.edu.tr)
 • Öğr. Gör. Engin Gümüşbaş (Müdür Yardımcısı)
 • Öğr. Gör. Bülent Kayapınar (Müdür Yardımcısı)
 • Alper Vardar (Yüksekokul Sekreteri) (e-mail:avardar@cumhuriyet.edu.tr)

GÜZELLİKLERİYLE GÜRÜN VE OKULUMUZ

Gürün Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Şenliği, 2019

Gürün Meslek Yüksekokulu Tanıtım Filmi (2018)

Gürün Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hidayet Takcı koordinatörlüğünde Gürün ile ilgili en kapsamlı Drone çekimi görüntüleri. İyi seyirler dileriz.

Dünya harikası Gökpınar gölümüz. Bu güzellik Gürün ilçemizde yer alıyor. Bunun için bile Gürün’de okunur 🙂

İLETİŞİM ve Diğer Detaylar

Sorularınız için e-mail adresleri:

gurun@cumhuriyet.edu.tr (resmi mail hesabımız)

htakci@cumhuriyet.edu.tr (okul müdürüne ait mail hesabı)

avardar@cumhuriyet.edu.tr (yüksekokul sekreterine ait mail hesabı)

Telefon numaramız: 0 346 715 3558

Okulumuzla ilgili diğer detaylar için web adresleri:

http://gurunmyo.cumhuriyet.edu.tr (Okul resmi web sitesi)

NEDEN GÜRÜN MESLEK YÜKSEKOKULU?

Ülkemizde birçok üniversite varken neden Sivas Cumhuriyet Üniversitesine gideyim veya birçok Meslek Yüksekokulu varken neden Gürün Meslek Yüksekokulu’na gideyim diye düşünen mutlaka olacaktır. Bu sorunun birinci muhatabı ve okul müdürü olarak cevabı elimizden geldiği kadar vermeye çalışalım. Karar ise elbette sizlerin…

Büyük ve kalabalık şehirlerin her geçen gün daha çekilmez bir hale geldiği, insanların her geçen gün daha fazla ruh dinginliğine ihtiyaç duyduğu günümüzde bu ihtiyaca en iyi cevabı verecek yerlerden birisi olarak şirin ilçemiz Gürün ön plana çıkıyor. Yeşili, mavisi ve bozulmamış doğası ile gürültüden uzak ve ruhunuzu dinlendirebileceğiniz sakin bir yer Gürün. Ruh dinginliğine en iyi gelen şeylerden birisi SU, Gürün tam bir su cenneti, ruh dinginliğine yardımcı olacak etkilerden biri YEŞİL, Gürün’de fazlasıyla bulunuyor. Sadece yeşil mi, aynı zamanda Mavi, aynı zamanda Sarı ve rengin bütün tonları…

Haftanın yorgunluğunu atmak ve derslerden yorulan bünyeyi dinlendirmek için bir kaçış yeri arıyorsanız onun için bolca seçeneğimiz var. Dünyaca ünlü saklı cennet GÖKPINAR gölümüz tam bu iş için biçilmiş kaftan. Her hafta GÖKPINAR olmaz elbette, o zaman GÖKPINAR’a gitmediğiniz zaman ŞUĞUL kanyonuna buyurun. O da mı kesmedi, suların kavşak noktası SUÇATI’ya bir bakın ve devam edin GÜNPINAR, DARENDE, TOHMA…

Üniversite okumak tabi ki sadece gezmek değil. Biz de bunu bilerek ekibimizi her geçen gün genişletiyoruz. Sadece genişletmekle kalmıyor öğretim elemanlarımızın akademik çalışmalarını da destekliyoruz. Okulumuzda bulunan 18 hocamızdan hemen hepsinin en az yüksek lisans derecesi bulunuyor. En az üçte biri ise doktora aşamasında bulunuyor. Sizler için konforlu bir şekilde hazırladığımız OSMAN BOYRAZ konferans salonu hocalarımızın gönüllü olarak size dersler haricinde de destek olduğu bir mekan.

Okunacak yerin çevresi de önemli elbette. Gürün Meslek Yüksekokulu şehrin çıkışında bir kampüste eğitim veriyor. Hemen yanı başında bulunan yurt ise okula ayrı bir değer katıyor. Yol üzerinde olan okul ve yurt sayesinde öğrenciler uzaklara gitmeden şehirlerarası ulaşım olanağına sahip olabiliyor.

“Yaşanabilir bir Kampüs” ve “Okunabilir bir Okul” sloganları ile hareket eden okulumuz ne yapıyorsa öğrencisi için yapıyor. Öğrenciye değer veren okulumuz elindeki bütün fırsatları öğrencileri için kullanmaya gayret ediyor. Diğer okullardan devamlı bir adım önde olmaya çalışan okulumuz her yıl mezuniyet törenlerine ek olarak mezuniyet şenlikleriyle öğrencilerine güzel vakitler oluşturmak içi gayret ediyor. Düzenlenen eğitimler, verilen kurslar, eldeki imkanlara göre geziler ve konferanslar ile öğrencilerimiz her daim destekleniyor ve desteklenmeye devam edecektir.

Okulumuz ile ilgili anlatılacak çok şey var elbette ama hepsini yazmak mümkün değil. Sorular için yukarıda verdiğimiz adreslerden 7/24 bizlere ulaşım sağlanabilir.

GÜRÜN MESLEK YÜKSEKOKULU yeni yol arkadaşlarını, yeni öğrencilerini bekliyor. Gelin, pişman olmayacaksınız…