30 Haziran 2021 Yazarı htakci Kapalı

Anadolu Üniversiteler Birliği – Kayseri Üniversitesi Toplantısı

Aralarında Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin de bulunduğu, bölgemizde faaliyet gösteren 10 üniversitenin katılımı ile oluşturulan Anadolu Üniversiteler Birliği faaliyetlerine başlamış bulunuyor. Bu kapsamda 23 ve 24 Haziran tarihlerinde Kayseri’de bulunan 3 üniversitenin destekleri ile çeşitli konularda karşılıklı temaslar yapıldı. Bu temaslar kapsamında 24 Haziran 2021 tarihinde benim de içinde bulunduğum teknik ekip Kayseri Üniversitesine ziyaret gerçekleştirdi.

Kayseri Üniversitesi rektörünün tanıtımı ile başlayan Kayseri Üniversitesi programı sırasıyla Siber Güvenlik Merkezi, Güzel Sanatlar Araştırma Merkezi, Gıda Araştırma Merkezi ve KAYUZEM ziyareti ile tamamlandı. Siber Güvenlik merkezi kapsamında Türk Telekom ile işbirliği yapılan çalışmalar bizim için örnek olacak vaziyette. Ekibi tebrik ediyorum. Ayrıca KAYUZEM bünyesinde yapılan disiplinli çalışmaları da şahsım adına ben çok beğendim.

Program bitiminde düzenlenen kokteyl yine Gıda Araştırma Merkezi tarafından üretilen 35 ürünün bir kombinasyonu şeklinde keyifli ve doyurucu idi.

Anadolu Üniversiteler Birliği sayesinde tanıma fırsatı bulduğumuz Kayseri Üniversitesinin yoğun olarak Meslek Yüksekokullarından müteşekkil olması beni ayrıca heyecanlandırdı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde yer alan Meslek Yüksekokulları da zamanla Kayseri modeline döner mi bilinmez ama Kayseri Üniversitesi bana Meslek Yüksekokullarının neler yapabileceğini net olarak gösterdi.