VERİLAB BAŞVURU FORMU

2001 yılından bu yana Veri Madenciliği başta olmak üzere Veri ile ilgili alanlarda çalışmalarımız oldu. Bu çalışmalarımızı gençlerle paylaşmak, çalışmalarımızdan ilham alarak yeni çalışmalar yapmak, fiziksel bir mekana bağlı olmaksızın ülke geneline yayılmış bir araştırma grubu oluşturabilmek için kolları sıvamış bulunuyoruz.

VERİLAB NEDİR ve FARKI NEDİR?

VERİLAB alışılagelmiş dar bir kapsamda değildir. VERİLAB bünyesinde sadece veri analizi, veri madenciliği değil aynı zamanda Veri Yapıları, Veri Tabanları, Bağlı Veri (Linked Data), Veri Güvenliği, Veri Sıkıştırma gibi veri ile bağı olan birçok farklı alan ele alınacaktır.

VERİLAB fiziki olarak bir alana sıkışmış bir grup da değildir. Bugüne kadar ülkemizin farklı bölgelerinden birçok akademisyen ile birlikte yapmış olduğumuz çalışmalar bu çağda fiziki mekan kısıtlamasının da yersiz olduğunu bize ispat etmiştir. Dolayısıyla VERİLAB bu açıdan da diğerlerinden farklı olacaktır. Bu açıklama şu anlama gelmesin. VERİLAB Sivas’ta bulunan başta öğrencilerimiz olmak üzere araştırma merakı olan kişilere kapalı değildir elbette.

Yolu veriden geçen, hedefi anlamlı bilgi ve sonuçlar elde etmek olan, verinin farkında ve fevkinde bir araştırma grubu oluşturmaktır. Eğer bunu başarabilirsek hayatın verilerde saklı gizine bir adım daha yaklaşabiliriz.

VERİLAB BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir